Selleks, et seda teada saada tuleks sooritada proovisukeldumine. Esimene asi mis võib tunduda keerulisena on kõrvade tasakaalustamine. Sukeldumine – see pole VÕITLUS kõrvavaluga. Kõvem sukelduja pole see, kes suudab rohkem valu kannatada. Tegelikult sukeldudes ei tohi valu üldse tunda. Esiteks, sukeldumine on ja peab olema lõbus ja teiseks on valu tekkimine ohtlik. Sukeldumiskursusel õpetetakse sulle kindlasti kuidas kõrvades rõhku tasakaalustada nii, et valus poleks.
Jah, mitmetele maskitüüpidele on võimalik tellida optilisi klaase. Telli endale koos maskiga kohe optilised klaasid või vali mask nende tüüpide hulgast, millele saad tulevikus eraldi optilised klaasid tellida.
Tore, et tunned huvi töö vastu sukeldumisinstruktorina. Sukeldumisinstruktoriks saamiseks polegi tegelikult vaja rohkem teha kui alustada algusest.
Kõigepealt tuleb läbida algkursus edasi jätkukursus, kus omandatakse öö-, paadi-, vraki-, süvasukeldumise, navigeerimise ja kuiva ülikonnaga sukeldumise oskused ja siis Rescue Diver. Selle litsentsiga oled saavutanud hobisukelduja kõrgeima taseme.
Rescue Diver saab asuda Divemasteri kursusele. Divemaster – see on sukeldumisgiid, rühmajuht, instruktori abiline koolitustel ja sukeldujate abimees nende sukeldumiselus. Divemasterist edasi tulebki instruktori kursus.